Novinky

03.01.2018 Letní dětské tábory

Přihlašování na letní tábory ( pobytové i příměstské) bude zahájeno 1. března 2018. Přihlášení bude možné online, osobně v Domě dětí a mládeže nebo na mailu cernokova@ddmkv.cz, dolezalova@ddmkv.cz, kocek@ddmkv.cz. Více na http://www.ddmkv.cz/tabory . Informace jsou postupně doplňovány a aktualizovány.

04.09.2017 Přihlašování do zájmových kroužků na školní rok 2017/2018

Zápis do zájmových kroužků konaných v Karlových Varech, bude možný od poloviny měsíce září. Sledujte naše webové stránky, postupně doplňujeme informace o jednotlivých kroužcích. Přihlašovat bude moci své děti: on-line, telefonicky, mailem nebo osobně v DDM Karlovy Vary. Přihlášení na zájmové kroužky v ostatních městech a obcích proběhne začátkem měsíce října.

01.03.2017 Letní tábory 2017

Přihlašování na letní tábory bude zahájeno 1. března 2017. Přihlášení bude možné online, osobně v Domě dětí a mládeže nebo na mailu cernokova@ddmkv.cz nebo mullerova@ddmkv.cz . Informace k táborům naleznete v kapitole Tábory. Postupně informace doplňujeme a aktualizujeme.

03.02.2017 Pololetní prázdniny

Máme pro Vás připravený program na pololetní prázdniny. A navíc pro Vás chytáme soutěž o volné vstupenky na tuto zábavnou akci pro děti. Pozvánku na akci a informace k soutěži naleznete v UDÁLOSTECH. Sledujte program akcí na hlavní straně.

Dětský folklórní soubor Dyleň

Dětský folklórní soubor DyleňDětský folklorní soubor Dyleň vznikl v roce 1993. Od začátku působení má dva zřizovatele - Soubor písní a tanců Dyleň a Dům dětí a mládeže Karlovy Vary.

Soubor se zaměřuje na lidové písně a tance nejzápadnější části Čech, Karlovarska, Chebska a pohraniční oblasti kolem řeky Ohře, tedy kraje, kde po staletí vedle sebe žili Češi a Němci. Vystupuje v rekonstruovaných karlovarských lidových krojích.

DFS Dyleň dnes patří ke špičkovým dětským souborům v rámci celých Čech. Je pravidelným hostem regionálních přehlídek a festivalů, několikrát se zúčastnil zemské a celostátní přehlídky nejlepších dětských kolektivů v Mělníku a v Jihlavě. Dvakrát účinkoval na Dětské Strážnici a byl pozván i na jubilejní 60. ročník MFF ve Strážnici. Za dobu svého působení reprezentoval naší zemi v Lotyšsku, Černé Hoře, na Slovensku a v Německu.

Vždy o prvním víkendu v září lze shlédnout Dětský folklorní soubor Dyleň na Mezinárodním folklorním festivale v Karlových Varech, který patří mezi významné folklorní akce v České republice. Soubor každoročně připravuje divácky zajímavý vánoční program. Vystupuje také na řadě charitativních akcí.

Dětská část souboru Dyleň má v dnešní době asi 50 členů rozdělených do tří věkových kategorií:

  • oddělení Holoubátka pro děti od 4 do 6 let (vedené Mgr. Ivankou Holubovou - zahájení 13. 9. 2016 v 16:00 hodin v DDM Čankovská 9)
  • oddělení Blešky pro děti od 6 do 8 let (vedené Mgr. Evou Hankovou a panem Hankou - zahájení 13. 9. 2016 v 16:45 hodin v DDM Čankovská 9)
Tato dvě oddělení jsou přípravkou DFS Dyleň, ale pořádají i vlastní vystoupení.
  • nejstarší část souboru, kde jsou děti ve věku od 8 do 15 let, kterou doprovází dětská lidová muzika, vedou Martina Holubová a Klára Silovská - zahájení 13. 9. 2016 v 17:00 hodin - taneční sál v přízemí DDM Karlovy Vary, Čankovská 9.


Neváhejte a hlašte se, moc se na Vás těšíme 

  Martina Holubová


Klára Silovská

Naši partneři