MENU

NOVINKY

Novinky

07.03.2019 Letní provoz v Centru zvířat ve Staré Roli

Od 1. dubna opět otevřeno pro veřejnost po – ne 10:00 – 17:00 V Centru zvířat je stálá expozice v budově a na zahradě. Přijďte se podívat k nám do klidného prostředí, které vybízí k relaxaci a klidu. Těšíme se na Vás.

13.02.2019 Tábor Studánka 4. turnus

V letošním roce nově pořádáme 4. turnus na táborové základně Studánka. Hlavní vedoucí je Alenka Mičkaninová (dlouholetá oddílová vedoucí z 3. turnusu), která má se svým týmem připravenou celotáborovou hru: ŠKOLA ČAR A KOUZEL. Doufáme, že otevřením tohoto turnusu uspokojíme vysokou poptávku. Těšíme se na Vás.

13.02.2019 Jarní prázdniny

Ve dnech 18. - 22. 2. 2019 se zájmové kroužky nekonají. Všem dětem přejeme ať si pořádně užijí dny volna. ;-)

04.02.2019 Vedoucí příměstských táborů

Hledáme hlavní vedoucí příměstských táborů. Termíny: 1. - 4. 7. 2019 22. - 26. 7. 2019 26. - 30. 8. 2019 Požadavky: pedagogické vzdělání, věk + 20 let, kladný vztah k dětem, bezúhonnost, schopnost spolupracovat v týmu, praxe s dětmi je výhodou. V případě zájmu pište na mail: cernokova@ddmkv.cz

DDM NA FACEBOOKU



KRAJSKÉ SOUSTŘEDĚNÍ ŽM SMČR - ŽMK Karlovy Vary

10.12.2018 Ve spolupráci SMČR Praha / ŽMK DDM K. Vary proběhlo o víkendové ledové sobotě dne 1.12. 2018 Krajské soustředění mládeže. Přes velmi krátký čas na přípravu byla tato akce jednodenní s pozváním pro dostupné kluby pracující s mládeží Ostrov, Sokolov, Jesenice, Plzeň, Osek u Litvínova i vzdálenější Č. Budějovice. Řada klubů se z akce omluvila, čímž byla šance pro další, které využilo 5 modelářů z KŽM Jesenice a počet doplnili modeláři široké základny ŽMK Karlovy Vary.
         Akce zaměřená na tvorbu malých drážních staveb v podobě závor. stanoviště, stavědla či dřevěných záchodků včetně přípravy osazení do terénu bylo i pro začínající modeláře zajímavou činností - obzvláště při ukázkách jednoduchého zpracování lektorem a instruktory.
        I přes zarputilé modelaření podporované nejen rodiči, ale i hosty byla pro všechny připravena prezentace stálé expozice KARLOVARSKÉ LOKÁLKY s ukázkou modelů a možností ochutnávky občerstvení i přes vydatný oběd.
        Zdařilá akce, jak si ji žáci pochvalovali měla v závěru i překvapení v podobě nadílky od Mikuláše a pro 3 nejaktivnější modeláře i stavebnici od firmy E-shop www.svetnakolejich.cz a s kovovou plaketou lokomotivy Karlovarské lokálky věnovanou za hostitelský ŽMK DDM Karlovy Vary.
       Poděkování patří nejen pořádajícímu týmu a vzorné výpomoci zajištující občerstvení, kuchyň, ale i DDM K. Vary za nejen perfektní zázemí, rodičům a hostům za podporu a pochutiny, výrobcům a prodejcům za včasné dodání materiálu - zboží, Všem přítomným modelářům za pozornost, kteří věřím, že si dne užili a především vedení SMČR bez jejichž podpory  je obtížné takové akce pokrýt. 

Pavel Hoza